Utenos Geštalto Terapijos Centras

Grupinė Terapija

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė, todėl grupinė psichoterapija tiesiog negali būti neefektyvi ir tai įrodė daugybė mokslinių tyrimų. Grupinė psichoterapija itin naudinga esant depresijai, nerimui, traumuojančioms patirtims, gydant priklausomybės ligas ar tiesiog siekiant asmenybės augimo.


GRUPINĖS TERAPIJOS PRIVALUMAI, PAGAL DR. IRWIN D. YALOM


1. Grupė parodo problemos universalumą. Labai dažnai susidūrus su vienokia ar kitokia problema atrodo, kad tu toks vienintelis, tačiau dažniausiai tai yra netiesa. Grupė suteikia galimybę pamatyti, kad ir kiti žmonės sprendžia panašias problemas. Šis suvokimas suteikia palengvėjimo jausmą.

2. Grupė suteikia viltį. Kadangi grupėje yra skirtingų žmonių ir jie yra skirtingose gijimo stadijose, toliau pažengę dalyviai suteikia vilties tik ką pradėjusiems sveikti.

3. Grupė sudaro sąlygas tarpasmeniniam mokymuisi. Bendraudami su kitais grupės dalyviais, gaudami grįžtamąjį ryšį iš jų ir psichoterapeuto, nariai gali daug geriau suvokti save ir tai, kas su jais vyksta.

4. Grupė - tai mažas pasaulio modelis. Grupėje nevyksta nieko, kas šiaip neįvyksta žmogaus gyvenime. Čia atsikartoja vaikystės patirtys, bendravimo su kitais žmonėmis ir pasauliu modeliai, išryškėja dalyvių požiūris į save ir kitus. Grupės dalyviai gali saugiai tyrinėti šiuos dalykus ir keisti savo reakcijas į juos.

5. Grupėje galima vystyti socializacijos metodus. Kadangi grupėje palaikoma saugi atmosfera, čia yra puiki terpė mokytis naujų elgesio būdų. Grupės dalyviai vieni kitiems suteikia palaikymą ir pagalbą, o tai leidžia eksperimentuoti be baimės pralaimėti.

6. Grupėje patiriamas katarsis. Savo patirties dalijimasis su kitais žmonėmis gali padėti sumažinti gėdą, kaltę ar stresą.


KAIP VISKAS VYKSTA?


Sesijoje dalyvauja tik grupės dalyviai ir psichoterapeutai. Pirmųjų sesijų metu yra susitariama dėl vidinių taisyklių. Taisyklės yra svarbi efektyvaus darbo dalis, o viena pagrindinių psichoterapeuto užduočių yra užtikrinti šių taisyklių laikymąsi. Besąlygiškas konfidencialumas – viena pagrindinių grupės gyvavimo sąlygų.

Dalyviai dažniausiai susirenka kartą per savaitę, tačiau, priklausomai nuo grupės tikslų, naudojamų metodų ir t. t. sesijos gali vykti ir kitokiais intervalais.

Dažniausiai grupės dalyviai susėda ratu tam, kad kiekvienas dalyvis galėtų gerai matyti kitus narius. Nuo to, kokie yra grupės tikslai, priklauso, kaip vyks terapinis procesas ir kokie metodai bus pasitelkti. Kartais dalyviai tiesiog dalijasi savo jausmais bei patirtimis, pasakoja ir neatlieka jokių fizinių užduočių, o kartais sesijos metu yra atliekami įvairūs pratimai.


Išmokti pamilti save ir aplinkinius - tai, bene, daugiausia, ko galime pasiekti šiame gyvenime...


Užsiėmimų trukmė: 3 val.

Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 12 asmenų.

Kaina: 40 Eur



Atgal